Florbola klubs “Valmiera”, kopā ar diviem ārzemju klubiem –  Somijas Koovee Salibandy un Vācijas SC DHfK Leipzig – 2023.gadā uzsāka Erasmus+ Sport projektu.

Kopā ar šiem klubiem mūsu vīzija un vēlme ir attīstīt, pilnveidot treneru zināšanas un dalīties ar savstarpējo informāciju, zināšanām un prasmēm, veidojot ciešu sadarbību!
Projekta ietvaros katra kluba pārstāvji viesosies viens pie otra, lai dalītos ar savām zināšanām, iemaņām florbola “virtuvē”.

 

Co-founded by the European Union

Projekts tiek izstrādāts Erasmus + projekta ietvaros!

Erasmus+ programma sporta jomā atbalsta projektus, kas veicina iesaistīšanos sporta, fiziskajās un brīvprātīgajās aktivitātēs.
https://www.2014.erasmusplus.lv/lat/sports/sadarbibas_partneribas/ 

Eiropas Savienības finansēts projekts.

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Somiju

2023.gada septembrī projektā iestaistītās komandas devās 3 dienu apmaiņas braucienā uz Somiju pie Koovee komandas.
Ir sācies sadarbības, Erasmus+ projekts, kurā dalību ir ņēmuši trīs mūsu, Valmieras Sporta skolas un Florbola kluba Valmiera florbola treneri – Arvis Kārkliņš, Ivars Laktiņš un Jānis Jansons. Kopā ar projektā iesaistītajiem klubiem ir vēlme attīstīt un pilnveidot treneru zināšanas, veidojot ciešu sadarbību, daloties ar informāciju, zināšanām un prasmēm.
 
Pirmā projekta kārta norisinājās 02.-03.09.2023., kad mūsu treneri devās uz Somiju, lai tiktos ar pārējiem projekta partneriem – komandu no Tamperes “Koovee Salibandy” un Leipcigas komandu “SC DHfK Leipzig”. Kolēģi no Somijas izklaidēja ar lekcijām un diskusijām, treneriem tika dota iespēja klātienē vērot augstas klases florbola spēli starp Zviedriju un Somiju, tāpat arī bija iespēja piedalīties Koovee elites komandas treniņprocesā.
Uzzinājām, kādi ir kluba izvirzītie mēķi un uzdevumi florbola spēlē dažādās vecuma grupās un kādi ir galvenie kluba pamatnosacījumi un vērtības.
Nākamais projekta posms plānots pavasarī, kad mūsu treneri Latvijā uzņems ciemos kolēģus no Somijas un Vācijas.

Uzņemam projekta dalībniekus Valmierā

2024.gada aprīlī projektā iestaistītās komandas ieradās 3 dienu apmaiņā Latvijā, Valmierā.
2024. gada pavasarī, no 12.-14. aprīlim, pie mums, Valmierā, uzņemām Somijas un Vācijas florbola kolēģus, lai parādītu gan mūsu sporta infrastruktūru - Valmieras Olimpisko centru (kas ir FBK Valmiera mājas laukums gan treniņprocesā, gan spēlēs), kā arī Jāņa Daliņa stadionu, kas nodrošina vairāku desmitu sporta veidu apgūšanu kā vietējiem, tā citu pilsētu un valstu iedzīvotājiem. 

Valmieras darbnīcas ietvaros treneriem tika sniegta informācija un pieredze par to, cik svarīga ir spēlētāja un trenera psiholoģiskā un fiziskā sagatavotība, lai varētu, vispirms, atbilstoši apgūt sporta veida un jau vēlāk šīs prasmes pielietot sacensībās.

Reinis Krēgers mūsu viesiem sniedza pārskatāmu informāciju par to, kā darbojas un ko sniedz integrēta digitālā pieeja ilgtermiņa fiziskajai attīstībai jauniešu florbolā. Reinis dalījās arī ar savu pieredzi startējot desmitcīņās un aizvadot vairākus profesinālos gadus Amerikas Savienotajās Valstīs.  Tika uzsvērtas būtiskākās īpašības, kas ir nepeiciešamas elites līmeņa florbola spēlētājam - mobilitāte, spēja atjaunoties, spēls, fleksiblitāte, paātrinājuma spēja.  Prezentācijas laikā Reinis izklāstīja iespējas, kā šīs īpašības spēlētājam piešķirt un kā tās noturēt. 

Savukārt Guntis Jansons dalījās ar to, cik būtiska ir pirmsspēļu rutīna (un vispār rutīna kā tāda ikdienas dzīvē), kā tā palīdz laicīgi sagatavoties gan garīgi, gan fiziski gaidāmajām spēlēm.

Īstā gatavošanās spēlei patiesībā aizsākas jau vairākas dienas pirms spēles dienas, kas lielā mērā arī iezīmē to, kāda būs spēlētāja sagatavotība spēles dienā. 

Viesu treneriem bija iespēja apmeklēt gan jauniešu treniņu, kas šajā reizē norisinājās ar fiziskās sagatavotības treneri Ingu Dzeni, kā arī redzēt, kā jaunā florbola paaudze aizvada savu florbola treniņu trenera Jāņa Jansona vadībā.

Laikā, kad Somijas un Vācijas treneri viesojās pie mums, norisinājās Latvijas čempionāta finālspēles Arēnā Rīga. Pateicoties veiksmīgam sezonas kopsavilkumam, mūsu Valmieras komanda šajā sezonā aizvadīja noslēdzošo cīņu par 3.vietu. Arēnā spēli klātienē vēroja arī apmaiņas programmas dalībnieki. 

 

Dodamies uz Vāciju

2024.gada maijā devāmies noslēdzošajā apmaiņas braucienā, šoreiz uz Vāciju pie SC DHfK Leipzig komandas.
No 29. aprīļa līdz 2.maijam devāmies uz Vāciju, kur arī noslēdzām šī projekta trīs plānotās meistarklases - Somijā, Latvijā un Vācijā. Mums bija lieliska iespēja iepazīties ar visu SC DHfK Leipzig sporta sistēmu, kas ir viens klubs, bet ietver 19 dažādus sporta veidus Vācijā. Florbola tēmās tikām iepazīstināti ar dāžada vecuma grupu - sākot no junioriem, līdz pat senioru - treniņprogrammām, kas tiek ņemts vērā to izveidē un īstenošanā, ieviešanā reālajā treniņu procesā.  Meisterklasē Vācijā mēs uzzinājām, kā izskatās Vācijas florbols starptautiskā un vietējā mērogā, kādas ir spēlētāju iespējas un treneru pilnveidošanās opcijas šajā valstī. Katrai vecuma grupai tiek izstrādāts atsevišķs plāns, koncepts. Bija iespēja iesaistīties diskusijās par jauniešu sportu un to piesaistīšanu.

Darbnīcu diskusijās pārrunājām cik būtiska ir zināšanu apmaiņa starp treneriem un individuālā atgriezeniskā saite ar spēlētājiem. Varējām uzzināt kādas ir Vācijas florbola stiprās puses un izaicinājumi, ar kuriem nākas saskarties kā treneriem, tā arī spēlētājiem. Pateicoties reālajiem piemēriem, ar kuriem tikām iepazīstināti prezentācijas laikā, bija vieglāk izprast reālo situāciju un saprast kāda būtu rīcība, ja mūsu klubs, kluba spēlētāji vai treneri saskartos ar kādu no pieminētajām situācijām.

 

Dalījāmies ar idejām par to, kā vispārīgi uzlabot treneru vidi kluba ietvaros, kā attīstīt trenēšanu kā tādu kopumā. Tikpat būtisks aspekts, par ko lika domāt un diskutēt bija spēlētāji klubā - kā tie jūtas un kādas ir nepieciešamās lietas, apstākļi, lai nodrošinātu labāko un progresīvāko vidi spēlētājiem.

Ieskats projektā caur sociālo tīklu publikācijām

Co-founded by the European Union

Projekts tiek izstrādāts Erasmus + projekta ietvaros!

Erasmus+ programma sporta jomā atbalsta projektus, kas veicina iesaistīšanos sporta, fiziskajās un brīvprātīgajās aktivitātēs.
https://www.2014.erasmusplus.lv/lat/sports/sadarbibas_partneribas/ 

Eiropas Savienības finansēts. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.