Cik veiksmīgi noslēdzās 2017.gads, tik neveiksmīgi iesācies FBK “Valmiera” virslīgas komandas 2018.gads – trīs aizvadītajās spēlēs piedzīvoti zaudējumi, atstājot labu mācību par to, kas vēl jāizlabo pirms izšķirošajām – play-off spēlēm.

foto Greidāns

Gada pirmā spēle tika aizvadīta savā laukumā pret “Ķekavu”. Mača sākumā varēja domāt, ka valmierieši gūs vēl vienu vieglu panākumu - rezultātu 7. minūtē atklāja Mārtiņš Broks (1:0), pēc pirmā perioda mājinieku pārsvars bija četri vārti (4:0), bet otrās trešdaļas 19. sekundē tas pats Broks panāca jau 5:0. Var teikt, ka viesi tikai tobrīd sāka spēlēt - 22. minūtē ķekavietis Artūrs Jansons ar precīzu metienu nodzēsa no rezultātu tablo savas komandas nulli (1:5), bet pirms pēdējā perioda "Valmieras" pārsvars bija vairs tikai trīs vārti - 6:3. Trešajā periodā pēc Ērika Akulova un Artūra Jansona metieniem "Ķekava" laukuma saimnieku handikapu samazināja līdz minimumam - 5:6, bet 57. minūtē Oskars Repke jau panāca neizšķirtu - 6:6. Atrisinājums nāca trīs (!) sekundes pirms pamatlaika beigām, kad uzvaras vārtus ķekaviešu labā pēc Ginta Klēģera piespēles guva Miķelis Dravnieks - 7:6.

Nākamā mācība sekoja izbraukumā Liepājā. Spēles rezultātu 8. minūtē atklāja liepājnieks Arvis Aniņš (1:0), bet 14. minūtē valmierietis Mārtiņš Broks ar trāpīgu metienu atjaunoja neizšķirtu rezultātu - 1:1. Pēc pirmā periodā labākā noskaņojumā bija laukuma saimnieki, kuri atradās vadībā ar 3:1. Otrā trešdaļa bija visrezultatīvākā, bet tās laikā liepājnieki prata savu pārsvaru vēl nedaudz palielināt - 7:4. Pēdējā perioda vidū “Valmiera” rezultāta starpību bija samazinājusi līdz minimumam (6:7), tomēr izcīnīt kaut vienu punktu nespēja. Spēles galarezultātu četras sekundes ar metienu tukšos vārtos nofiksēja liepājnieks Miķelis Krūms - 8:6.

Trešajā no aizvadītajām spēlēm valmierieši cīnījās ar čempioniem “Betsafe/Ulbroka” un atņēma tiem tik svarīgo punktu, tomēr piedzīvoja kārtējo sāpīgo zaudējumu vien pāris sekundes pirms papildlaika beigām. Spēles rezultātu pirmā perioda vidū skaitliskajā vairākumā atklāja valmierietis Mārtiņš Broks - 1:0. 24. minūtē Kristers Eglītis atjaunoja neizšķirtu rezultātu (1:1), bet pēc otrās trešdaļas minimāls pārsvars bija mājiniekiem ulbrokiešiem - 4:3. Arī piecas minūtes pirms pamatlaika beigām vadībā atradās Ulbrokas komanda (5:4), bet rezultāta izlīdzinājumu panāca Matīss Salmiņš - 5:5. Pagarinājuma 5. minūtē vārtus guva ulbrokieši - Kristera Eglīša piespēli lietderīgi izmantoja Rolands Kovaļevskis (6:5).

Līdz regulārā turnīra noslēgumam FBK “Valmiera” atlikušas 3 spēles “ELVI” florbola līgā – pret 6.vietā esošajiem “EMU SK”, turnīra tabulas līderiem “Lielvārde/Fat Pipe” 7.vietā esošajiem “Talsu NSS/Krauzers”.