Sestdien, 25.novembrī ELVI florbola līgas spēlē vīriešiem FBK "Valmiera" ar 10:7 Vidzemes Olimpiskajā centrā pārspēja "Talsu NSS/Krauzers" florbolistus, bet dienu vēlāk izbraukumā ar 7:3 piekāpās Igaunijas čempionvienībai "EMU SK".

rsz dsc 6754

Foto: Emīls Vanags

FBK "Valmiera", kas sestdien Vidzemes Olimpiskajā centrā uzņēma "Talsu NSS/Krauzeru", pret kurzemniekiem nebija īpaši viesmīlīga, jo jau nepilnu deviņu minūšu laikā pēc Mārtiņa Kājiņa, Ivo Baloža un Mārtiņa Broka metieniem izvirzījās vadībā ar 3:0. Tiesa, drīz vien sekoja talsinieku atbilde - Oskars Bergmanis un Mareks Stančiks mājinieku pārsvaru samazināja līdz minimumam - 2:3. Pēc pirmā perioda valmieriešiem bija divu vārtu handikaps - 4:2. Otrās trešdaļas laikā laukuma saimnieki savu pārsvaru palielināja līdz trim vārtiem (6:3), bet pēdējā periodā "Talsu NSS/Krauzers" izmisīgi centās atspēlēties. Tomēr Valmieras florbolistiem visu laiku izdevās uz pretinieku vārtu guvumiem atbildēt ar saviem goliem, noturot viesus divu - triju vārtu atstatumā. Kurzemniekus neglāba arī vārtsarga maiņa pret sesto laukuma spēlētāju - "Valmieras" aizsardzība viņu spiedienu izturēja un mājinieki varēja svinēt uzvaru ar 10:7.  

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Ričards Eglītis, kurš abus savus golus iemeta ļoti svarīgā brīdi - pēdējā periodā. Rezultatīvākie starp valmieriešiem ar četriem punktiem katram bija Mārtiņš Broks un Arnijs Kuratņiks, divi goli Ivo Baloža kontā, bet pa 2 (1+1) punktiem guva Krišs Lužinskis un Lauris Alvis Stiprais. Par labāko starp talsiniekiem atzina komandas kapteini Arti Raitumu, kurš guva divus vārtus.

Svētdien pirmā no piecām todien paredzētajām ELVI florbola līgas spēlēm vīriešiem notika Tartu, kur Igaunijas čempionvienība "EMU SK" uzņēma vienu no spēcīgākajām Latvijas komandām – FBK "Valmiera". Pārliecinošu uzvaru ar 7:3 svinēja igauņi, kuru rindās jau kārtējo reizi ar 5 (2+3) punktiem bija turnīra rezultatīvākais spēlētājs Pāvels Semjonovs.

FBK "Valmiera" bija devusies uz Igaunijas pilsētu Tartu, lai pirmo reizi šosezon mērotos spēkiem ar šīs valsts čempionvienību "EMU SK", kas pēdējā laikā Latvijas turnīrā demonstrē samērā nevienmērīgu sniegumu. Tomēr šoreiz igauņi bija kārtīgi noskaņojušies cīņai un jau pirmā perioda laikā pēc diviem Simona Georga Mahlas metieniem izvirzījās vadībā ar 2:0. Otrās trešdaļas pašā sākumā vārtus guva valmierietis Mārtiņš Broks (1:2), tomēr lauzt spēles gaitu viesiem nebija lemts. Pēc otrā perioda laukuma saimnieki atradās vadībā ar 5:2, bet visā mačā "EMU SK" bija pārāka ar 7:3.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma ELVI florbola līgas rezultatīvākais spēlētājs Pāvels Semjonovs, kurš ar 5 (2+3) punktiem tāds bija arī šajā mačā. Par labāko starp valmieriešiem tika atzīts pirmo vārtu autors Mārtiņš Broks. "EMU SK" pēc šī panākuma turnīra tabulā ir 18 punktu un nosargāta sestā pozīcija, bet valmieriešiem 24 punkti un 3. vieta.

Info: floorball.lv