IMG 9976

Sestdien, 19. novembrī un svētdien, 20. novembrī FBK "Valmiera" florbolisti aizvadīs pēdējās divas spēles "Elvi" florbola līgas regulārās sezonas pirmajā aplī. Valmierieši izbraukumā tiksies ar "Bauska" un "Pārgauja" florbolistiem.

Valsts svētku nedēļas nogalē "Elvi" florbola virslīgā valmierieši aizvadīs noslēdzošās divas pirmā apļa spēles. Sestdien plkst. 18:00 FBK "Valmiera" viesosies Bauskā, bet svētdien plkst. 17:00 valmierieši Stalbē mērosies spēkiem ar SK "Pārgauja" florbolistiem. Pēc šīm spēlēm virslīgas turnīrā būs pārtraukums, kas saistīts ar Pasaules čempionāta florbolā spēlēm Rīgā, kur Latvijas izlasi pārstāvēs arī vairāku virslīgas komandu spēlētāji. 

Aizvadot sekmīgi šīs divas spēles Valmieras komandai ir labas iespējas pacelties uz piekto pozīciju turnīra tabulā. Šobrīd FBK "Valmiera" ar 12 punktiem deviņās spēlēs ieņem sesto pozīciju, par punktu atpaliekot no "Pārgaujas". Iepriekšējās divās spēlēs valmierieši aizvadīja saspringtus mačus. Divas dienas pēc kārtas spēles pamatlaiks bija par īsu, lai noskaidrotu uzvarētājus. Savā laukumā FBK "Valmiera" papildlaikā piekāpās FK "Rīga", bet izbraukumā pēcspēles metienos tika uzveikti "Rockets" florbolisti.

Valmieras komandas rezultatīvākie spēlētāji ar 17 punktiem ir Mārtiņš Broks (10+7) un Ričards Eglīstis (9+8). Tā pat regulāri ar rezultativitātes punktiem izcēlušies Ints Vilks (9+5), Gatis Liepiņš (5+8), Matīss Salmiņš (6+6) un Aigars Belasovs (4+8). Valmieriešu pamatvārtsargs Agris Rogainis šosezon ticis galā ar 81,1% pretinieku metienu.

FBK "Valmiera" sestdienas pretinieki FK "Bauska" septiņās spēlēs tikuši pie 8 punktiem, kas dod 10. pozīciju "Elvi" līgas turnīra tabulā. Bauskas komandai gan ir dažas spēles rezervē salīdzinot ar konkurentiem. Tomēr "Bauska" nav aizvadījusi spēli kopš oktobra, tādēļ grūti prognozēt vai komandā virsroku ņems izsalkums pēc florbola, vai tā neesot spēļu ritmā būs ierūsējusi.

"Bauska" sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ir Toms Niedre (11+7), no kura daudz neatpaliek arī Pēteris Zeltiņš (7+9). Pēc neilgas viesizrādes Ulbrokā, savā dzimajā komandā atgriezies vārtsargs Elvis Holsts, aizvadītajās spēlēs tiekot galā ar 82,8% pretinieku metienu.

Tikmēr valmieriešu svētdienas pretinieki SK "Pārgauja" pirms nedēļas nogales spēlēm apsteidz Valmieras komandu par vienu punktu. "Pārgauja" līdzšinējās deviņās spēlēs izcīnījusi 13 punktus. Vairākas spēles ar Stalbes komandas līdzdalību noslēgušās ar minimālu rezultāta starpību, bet pēdējā spēlē pret Latvijas čempioniem "Pārgauja" piekāpās ar trīs vārtu starpību. Spēle Stalbē valmieriešiem solās būt saspringta.

"Pārgauja" sastāvā komandas punktu mašīna ir no Rīgas pārnākušais Gvido Lauga (20+9). Jāuzmanās arī no rezultatīvā Oskara Baloža (8+10). Pārgaujas komandu šajā sezonā pastiprinājuši divi bijušie "Lekrings" spēlētāji, kuri stiprinās Latvijas izlases aizsardzību Pasaules čempionātā - Mārtiņš Rajeckis (4+11) un Ingus Lauviņš (2+1). Komandas galvenais vārtu vīrs ir Renārs Arājs, kura statistika sasniedz iespaidīgu rādītāju 85,5% atvairītu metienu.